Reprezentacja naszego gimnazjum na gali rozdania nagród w Warszawie, w Łazienkach Królewskich

O tym, że zdobyliśmy zaszczytny tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu „Nasz Projekt eTwinning 2017,” dowiedzieliśmy się w marcu br.

http://www.zsgjazowsko.lacko.pl/content.php?body=article&name=sukces-uczniow-naszego-gimnazjum&lang=pl

Jednak  ostateczną klasyfikację, czyli kolejność miejsc na podium, poznaliśmy dopiero 2 czerwca  w trakcie  uroczystej gali rozdania nagród w Łazienkach Królewskich.  Okazało się, iż jury konkursu doceniło nasze innowacyjne działania i przyznało naszemu projektowi 2 miejsce w głównej kategorii 11-13 lat.

Program Fundacji Rozwoju Edukacji i Ministerstwa  Edukacji zakłada,  że w projekcie eTwinning najważniejsi są uczniowie i nauczyciele. Ich harmonijna współpraca, zaangażowanie i kreatywność to podstawy sukcesu tego programu. Dlatego też 2 czerwca spotkali się wszyscy: dyrektorzy szkół, koordynatorzy – nauczyciele oraz uczniowie najlepszych w tym roku projektów.   Podczas gali rozdania nagród w Konkursie eTwinning 2017 uhonorowano zdobywców nagród w 3 kategoriach wiekowych oraz 4 kategoriach dodatkowych.

Ceremonia odbyła się w niezwykłej scenerii  Teatru Królewskiego –  w Starej Pomarańczarni,  w Muzeum Łazienki Królewskie. Wraz z nauczycielami i uczniami wyróżnionych szkół na gali gościli przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej – Pani Minister Marzenna Drab i Pan Rafał Lew-Starowicz. Ministerstwo Cyfryzacji reprezentował Pan Minister, Marek Zagórski i Lider Cyfryzacji, Pan Włodzimierz Marciński. W spotkaniu wzięli udział także  przedstawiciele kuratoriów oraz organów prowadzących  szkoły.

Po powitaniu gości przez dra Pawła Poszytka, dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, i krótkich przemówieniach Pani Minister Marzenny Drab oraz Pana Ministra Marka Zagórskiego na scenę zostali zaproszeni laureaci. Nagrody wręczali przedstawiciele Ministerstw, dr Paweł Poszytek, Alicja Pietrzak, dyrektor programu eTwinning, oraz sponsorzy: Image Recording Solution i Edu Sense.

Na zakończenie  gali dr Stanisław Skórka ( z Instytutu  Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) zafascynował gości wykładem o projektowaniu informacji, tak aby odbiorcy mogli wykorzystywać je samodzielnie do własnych celów. Rozważania z zakresu architektury informacji zaciekawiły nawet najmłodszych uczestników konferencji.

 

Zdaniem uczniów…

Bardzo się ucieszyłem, kiedy Pani Świebocka zaproponowała mi wyjazd do Warszawy w nagrodę za  aktywny udział w projekcie eTwinning. Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, bo nie spodziewałem się, że ucząc się języka niemieckiego również za pomocą komputera, można zostać jeszcze nagrodzonym. Dzięki udziałowi w tym projekcie mogłem po raz pierwszy pojechać do Warszawy. A jeszcze takie atrakcje: jazda ekspresowym pociągiem, nocleg w eleganckim hotelu w samym centrum stolicy, pyszne jedzenie, zwiedzanie miasta – Królewskie Łazienki, a w nich Pałac na Wodzie /jak w bajce/, oglądanie spektaklu w teatrze…i  wiele pamiątkowych upominków, i to wszystko za darmo. Czekam na następne takie projekty.

Tomek Jaworski, klasa IIC

            Gala rozdania nagród odbywała się w przepięknym, prawie bajecznym, miejscu – w Teatrze Królewskim. Prowadzona była naprawdę  profesjonalnie przez jednego z dziennikarzy telewizji, a nagrody wręczali Ministrowie Edukacji Narodowej oraz Cyfryzacji. Rozpierała mnie duma, kiedy nagrodę odbierała Pani Świebocka, czułam się też  wyróżniona, bo w Warszawie  gratulowano nam sukcesu, jakim było zdobycie II miejsca w krajowym konkursie. Po części oficjalnej i obiedzie autokarem pojechaliśmy do Teatru Buffo i obejrzeliśmy  musical pt. „Piotruś Pan’’ – było to niezwykłe, zapierające dech w piersiach, widowisko wystawione z wielkim rozmachem… obrotowa scena, monumentalne dekoracje, niesamowite efekty specjalne, „fruwający aktorzy’’, a w epilogu…  wzruszająca piosenka w wykonaniu Nataszy Urbańskiej… -  to wszystko trzeba było zobaczyć, usłyszeć i przeżyć!  

Karolina Kudrawczuk, klasa IIC

 

            Po uroczystym rozdaniu nagród przeszliśmy do Starej Oranżerii, w której znajduje się Galeria Rzeźby. Tu, w  otoczeniu gipsowych muz, zjedliśmy obiad w bardzo wyjątkowym gronie – razem z ministrami, kuratorami, dyrektorem Łazienek  i innymi ważnymi osobistościami. Onieśmielały nas nieco stoły i krzesła udekorowane mocno nakrochmalonymi obrusami i obiciami.  A obiad był prawdziwie królewski, bo danie główne to: „Pieczona w winogronach pierś perliczki podana z młodym słodkim groszkiem, kukurydzą, rzodkiewkami w imbirze, maślanymi kluseczkami i sosem z rajskich jabłek’’. Po takim obiedzie obowiązkowy spacer po królewskim ogrodzie, po którym w 18 wieku przechadzał się Stanisław August Poniatowski, a my czuliśmy się jak jego goście zaproszeni na jeden z jego słynnych obiadów czwartkowych, choć to był piątek… 2 dzień czerwca 2017r.

Andrzej Klimek, klasa IIC

 

            Z Krakowa do Warszawy dotarliśmy pendolino w ekspresowym tempie… Zakwaterowaliśmy się w hotelu i oswajaliśmy się z miastem. W kolejnym dniu uczestniczyliśmy w gali, odbywającej się w Starej Pomarańczarni, zostaliśmy tam ugoszczeni po królewsku, jak na Łazienki przystało. Program naszego pobytu był bardzo bogaty, właściwie każda chwila była świetnie  zagospodarowana przez organizatorów.  Ale i tak udało nam się zwiedzić najciekawsze zakątki miasta: Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski… Na Starówce spotkaliśmy irlandzki zespół rockowy Kodaline, który właśnie nagrywał teledysk. Miałyśmy szczęście /ja i Karolina/,  bo sympatyczni i przystojni panowie  chętnie zrobili sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. Spacerując po Starym Mieście, odważyliśmy się  zajrzeć do jednej z restauracji Pani Magdy Gessler.  W ostatnim, pożegnalnym, dniu braliśmy udział w grze miejskiej, która odbywała się w Parku Łazienkowskim. Realizując kolejne etapy zajęć terenowych, odkrywaliśmy ważne miejsca i postaci związane z historią, literaturą i sztuką naszego kraju.  To była dla nas żywa lekcja historii, bo fizycznie, osobiście,  podążaliśmy śladami wielkich Polaków, o których uczymy się w szkole. Te trzy dni spędzone w stolicy pozostaną na długo w mojej pamięci… Mam nadzieję, że następne projekty będą również mieć swój finał w Warszawie.

      Marzena Rajczak, klasa IIA

Gala - II miejsce w kategorii 11-15 latGala - II miejsce w kategorii 11-15 lat
Gala  -Łazienki KrólewskieGala -Łazienki Królewskie
Gala - Łazienki KrólewskieGala - Łazienki Królewskie
Gala - MEN  Marzanna DrabGala - MEN Marzanna Drab
Gala 2017Gala 2017
Gra - Grupa im. S.A.PoniatowskiegoGra - Grupa im. S.A.Poniatowskiego
Gra miejska w Łazienkach Gra miejska w Łazienkach
Gra miejska w ŁazienkachGra miejska w Łazienkach
Gra miejska w ŁazienkachGra miejska w Łazienkach
Gra miejska w ŁazienkachGra miejska w Łazienkach
Grób Nieznanego ŻołnierzaGrób Nieznanego Żołnierza
Łazienki KrólewskieŁazienki Królewskie
Stara OranżeriaStara Oranżeria
Stara OranżeriaStara Oranżeria
Stare MiastoStare Miasto
Studio BuffoStudio Buffo
Teatr BuffoTeatr Buffo
Warszaty intergracyjneWarszaty intergracyjne
Zwiedzanie miastaZwiedzanie miasta