Ogólnopolskie programy, projekty i akcje w oddziale przedszkolnym

Dzieci podejmując i wykonując zadania ogólnopolskich i regionalnych programów i projektów rozwijają się pod względem fizycznym, emocjonalnym i społecznym.  Nabierają gotowości związanej z podjęciem nauki w klasie pierwszej.

  • EDUKACJA PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNA

 „VI edycja Ogólnopolskiego Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury” 

Realizując zadania i działania Programu, dzieci poznają świat przyrody, uczą się go kochać i szanować, rozumieją jego potrzeby, czują się współodpowiedzialne za jego ochronę.

Więcej na:  www.przyjecielenatury.pl         

Za realizacje ubiegłorocznych zadań i działań  otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający
przyznanie „Tytułu Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

  • EDUKACJA ZDROWOTNA

„Akademia Zdrowego Przedszkolaka”

Piramida Żywienia, Zdrowy Przedszkolak i Bezpieczny Przedszkolak to programy, dzięki którym dzieci uczą się zasad zdrowego żywienia, profilaktyki dla zachowania zdrowia i wzmocnienia odporności oraz zachowania bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach.

Więcej na:  www.zdrowyprzedszkolak.pl

Za realizację zadań ubiegłorocznych modułów „Jemy warzywa i owoce sezonowe”, „Podróż do mlecznej krainy”, „Przedszkolak pełen zdrowia” i „Przedszkolak bezpieczny w środowisku” otrzymaliśmy  „Certyfikaty Akademii Zdrowego Przedszkolaka”.

   

 

„Akademia Aquafresh”

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. W tym roku realizujemy III edycję programu. Akademia Aquafresh zyskuje uznanie poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Lekarskie czy Instytut Matki i Dziecka, które objęły działania Patronatem Honorowym.

Więcej na: www.akademia-aquafresh.pl
 

„VI edycja „Czyste powietrze wokół nas”

Przedszkolny program edukacji antynikotynowej. Program został opracowany przez zespół ekspertów zajmujących się problematyką tytoniową i jest odpowiedzią na stale obniżający się wiek dzieci eksperymentujących z tytoniem oraz powszechność biernej inhalacji jego dymu od momentu poczęcia.

Więcej na:   www.wsse.krakow.pl

  • AKCJE CHARYTATYWNE

XIII Edycja Góra Grosza

Dzieci za zgodą ich Rodziców, z wielką radością i zaangażowaniem przyłączyły się do szkolnej akcji charytatywnej Góra Grosza mająca na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną, w domach dziecka.

Zbieramy Zakrętki

Za zebrane zakrętki, przyniesione przez dzieci do szkoły, przekazane opiekunom akcji będzie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych.